Δευτέρα, 18 Φεβρουαρίου 2013

Επίλυση προβλημάτων με πίνακα τιμών.

Παράδειγμα:


  Τα 3 κιλά μέλι κοστίζουν 18 ευρώ. Αν αγοράσουμε 4 κιλά μέλι, πόσα χρήματα θα πληρώσουμε; 


Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου